Výdaje a stěhování. Jak na to?Stěhování

Stěhování přináší s sebou často nečekaně vysoké výdaje, a to nehledě na to, zda stěhujete sami nebo si najmete specializovanou agenturu. Ve skutečnosti si to však lidé příliš neuvědomují a pak se nestačí divit, za co všechno ještě musí zaplatit a kam se všude poděly jejich peníze.

Pokud přesně dopředu víte, co vás čeká, víte také, kde je možné ušetřit a kde se to naopak nevyplácí.

Předem si rozvrhněte, kdy a kolik peněz budete během stěhování potřebovat!

Toto je základní bod v plánování vašeho stěhování. Lidé, kteří se nedostatečně připraví a nemají vůbec přehled, kolik co stojí, zůstávají pak v šoku a jen se koukají, jak jim protékají peníze mezi prsty. Stanovte si předem reálnou částku, kterou jste schopni do stěhování vložit. Podle této sumy pak budete moci lépe plánovat, kam peníze opravdu dát a co budete muset zvládnout svépomocí.

Jaká je reálná cena?

Ještě před tím, než začnete balit, sepište si plán, kde všude a za co budete muset během stěhování zaplatit. Podívejte se, jak se pohybují ceny a rozsah služeb stěhovacích agentur. Spočítejte, co je opravdu pro vás výhodné: platit celou službu i s profesionály najednou nebo půjčovat auto, shánět řidiče, pomocníky a platit za benzín?

Kolik budete platit po stěhování?

Většina lidí při svém plánování stěhování myslí jen na to, co je před ním a během něj. Jen málokdo počítá s výlohami, které se na vás nalepí po šťastném přestěhování. Nenechte se zaskočit a ještě než vůbec začněte, myslete na to, zda nebudete potřebovat např. přistavit třeba odpadkový kontejner na krabice, papíry a fólie, ze kterých budete své věci vybalovat.

Svépomocí nebo s odborníkem?

Ve snaze ušetřit co nejvíce peněz volí lidé možnost stěhovat se svépomocí. Ale vyjde to opravdu levněji? Až budete počítat, nezapomeňte na to, že stěhování svépomocí vám zabere hodně času (volno v práci) a energie. Proto při rozhodování zohledněte opravdu všechny aspekty.

Dejte si pozor na zbytečné poplatky!

Než si najmete stěhovací agenturu, zjistěte si, za co všechno budete a naopak nebudete platit. Prostudujte si rozsah jejich služeb, ať pak nejste nemile překvapeni. Je také možné, že ceny služeb budou vázány na roční období – v zimě se přeci jen stěhuje hůře. Před podepsáním smlouvy se proto na všechno zeptejte! (čtěte také: Co si ověřit u stěhovací agentury?)

Potřebujete speciální pojištění?

Jistě máte pojištění nemovitosti či domácnosti, ale jak je to s pojištěním během stěhování? Vždyť právě toto jsou situace, kdy dochází k poškození či zničení věcí nejčastěji. Obraťte se o radu na svého pojišťovacího agenta nebo na stěhovací agenturu.

Místo agentury si pronajměte auto!

Pokud si nemůžete dovolit zaplatit stěhovací agentuře, najměte si dostatečně velké auto. Na výběru si dejte záležet: čím méněkrát budete muset pro věci jezdit, tím méně na benzínu zaplatíte.

Buďte ekologičtí!

Nemusíte na stěhování kupovat nové krabice, kontejnery na oblečení a balicí papír. V každém obchodě vám rádi nějaké krabice dají zadarmo, a pokud je požádáte, jistě vám odloží i nějaký použitý balicí papír. Než začnete balit své věci, tak se ujistěte, že jsou krabice stále funkční, pevné a hlavně čisté! Namísto kontejnerů na oblečení můžete klidně využít velkých odpadkových pytlů.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář