Vybalujeme kočku v novémCestu máte za sebou, tak teď už zbývá jen vše naskládat do nového domova a začít vybalovat. Nezapomínejte na to, že před skříněmi a hrníčky se nejdřív musíte postarat o vaše milované živáčky – rodinu, děti a domácí mazlíčky.

Poté, co přijedete do nového domova, připravte nejdříve prostor pro svou kočku, nejlépe jednu místnost, ve které se bude cítit bezpečně. Nechce ji v této místnosti do té doby, než vše vybalíte a přichystáte k bydlení. Zmatek během vybalování a častý pohyb při nošení nábytku a jeho přemisťování by pro ni byli zbytečně stresující, navíc by vám jen zmateně pobíhala mezi nohama – což by nebylo dobré pro vás, pro ni ani pro vaše pomocníky. Ujistěte se, že má dostatek čisté vody v misce, žrádla a oblíbených hraček. Při vybalování vám pomohou pravidelné přestávky a jak lépe se odreagovat, než mít v náručí chlupatou vrnící číču?

TIP: Pokud máte strach, jak se kočka vypořádá s novým prostředím, nechte jí v místnosti přepravku – je na ni zvyklá a je označená jejím pachem. V případě, že by se kočka bála nového prostředí, bude tak mít místo, kde se bude cítit svá.

I když je vaše kočka pohodářka a jen tak nic ji nerozhází, počítejte s tím, že to přeci jen pár dní vezme, než se v novém začne cítit opravdu jako doma. Je dokonce možné, se ani nebude chtít opustit stávající pokoj, protože na rozdíl od psa, který se hned vydává vše zkoumat, kočka vnímá okolní pachy a bojí se nepřítele. Napomoci jí můžete tím, že ji vylákáte na nějaké pamlsky, budete za ní trpělivě chodit a hrát si s ní. Za pár dní jistě přijde i ona za vámi.

U koček nikdy nemůžete předem odhadnout, jak se zachovají. Jestli se budou ustrašeně schovávat v přepravce, proběhnou celý dům nebo nepozorovaně utečou někam pryč.

TIP: Pokud vaše kočka ještě nemá na krku obojek s identifikačním přívěskem, je stěhování důvodem, proč jí ho pořídit. Nikdy nevíte, kam se vám náhodou zatoulá.

Kočka venkovní

Pokud je vaše kočka zvyklá být během dne venku, vydejte se, ještě než ji pustíte, na průzkum okolí. Zjistěte si, kteří sousedé mají psy, jak máte zabezpečenou zahradu a jak daleko je park či rušná silnice.

Ať už máte mazlíčka venkovního nebo domácího, nechte jej před prvním venkovním výletem aspoň týden aklimatizovat v novém domově.

Troška plánování a obezřetnosti vám pomůže zvládnout celé nastěhování s nadhledem a zbytečných stresů. Nenechte se zcela ovládnout vybalováním a najděte si čas i na své blízké, rodinu, děti i domácí mazlíčky.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář