Tipy a triky: Jak rychle sbalit počítačK tomu, abyste rychle a bezpečně zabalili počítač, potřebujete jen pár věcí: dostatečně velkou a uzavíratelnou krabici, pevnou lepicí pásku, nůžky a staré oblečení.

Jak na to?

Nejprve pořádně zpevněte spodní část krabice lepicí páskou. Vezměte staré oblečení a vyložte jím dno. Do takto připravené krabice vložte počítač a celý obložte oblečením tak, aby nebyla mezi ním a stěnami krabice žádná škvíra. Nakonec obložte i zbývající vrchní část, krabici zavřete a několikrát zalepte lepicí páskou. O tom, zda jste vše udělali správně, se přesvědčíte jednoduchým testem – vezmete krabici a zatřepte jí ze strany na stranu. Počítač se nikde nesmí dotknout stěny.

Proč právě staré oblečení? Je to nejrychlejší, nejefektivnější a vlastně i nejlevnější varianta. Jen těžko bude počítač balit do oblečení nového, které byste tak mohli nenávratně zašpinit. Utěsnění počítače papírem není dostatečně efektivní a zabalení počítače do bublinkové fólie je příliš nákladné. Místo starého oblečení vám stejně dobře poslouží ručníky či utěrky.

Abyste svůj počítač ochránili před nežádoucími otřesy a nárazy, musí být v krabici oblečením dostatečně utěsněn. Uvědomte si, že v den stehování budete mít úplně jiné starosti, než hlídat krabici s počítačem. Až věci naložíte do auta, může se stát cokoli – od převrácení krabice až po její nekontrolovatelný pohyb v nákladní části vozu.

Po zalepení krabice ji nezapomeňte řádně označit, abyste i během přenášení věděli, co v této krabici je a podle toho s ní také zacházeli.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář