Psí stěhováníChystáte se do nového domova, vše je sbaleno, nachystáno a jen se přestěhovat. Den „D“ se nezadržitelně blíží a vy už si v duchu plánujete, kam která věc přijde a koho pozvete na přivítací párty.

Nezapomeňte v stěhovacím kolotoči na svého čtyřnohého kamaráda a zahrňte jej do svého plánu tak, aby byl co nejmíň zmatený a nepocítil zbytečný stres z nastalých změn. Stěhování a přivykání novému prostředí bude o to snazší, pokud jste se začali na změny připravovat společně předem.

Tipy jak zvládnout přípravu najdete v článku: Příprava na psí stěhování

Den „D“

Od rána u vás pobíhají stěhováci, balíte poslední kousky svého starého domova a je pomalu čas začít vše pomalu nakládat do aut. Jak si vše s pejskem usnadnit, aby se necítil špatně a neměl strach z dlouhého cestování?

Nakrmte svého psa nejpozději 6 hodin před stěhováním a dejte mu napít maximálně dvě hodiny předem. Pokud už máte vyzkoušeno, že váš chlupáč špatně snáší cestování, zvažte použití zklidňujících prostředků, jejich dávkování vždy konzultujte s veterinářem.

Pokud vás čeká několika hodinové cestování, vezměte s sebou misky, dostatek pitné vody a lehce stravitelné jídlo, ideálně psí granule, na které je zvyklý. Během jízdy udělejte několik krátkých přestávek, i vám jistě přijde malé protáhnutí vhod. Venku dejte pejskovi napít a svižným tempem se projděte alespoň na 10 minut.

Na místě

Konečně parkujete před svým novým domovem, už jen pár kroků a hurá vybalovat. Jak se s novým prostředím vypořádá váš čtyřnohý kamarád?

V ideálním případě už s vámi na místě byl a prostředí, ačkoli vámi nezařízené, zná. Každopádně bude pro něj setkání s vaším novým domovem velkou změnou. Počítejte s tím, hned po otevření dveří vám zmizí z dohledu a pořádně očmuchá každé dveře a každý kout. Nechte ho prozkoumat jeho nové teritorium. Ještě než ho vypustíte na průzkum, udělejte malou obhlídku vy sami, jestli na zemi neleží nějaké střepy, šňůry nebo předměty, které by mohly dojít k úhoně, či naopak by si jimi mohl pes ublížit.

Než začnete s vybalováním krabic a ještě než si uvaříte svou první kávu, postarejte se o svého psího miláčka. Než dokončí prohlídku všech pokojů a zákoutí, připravte mu jeho pelech, misky a nalijte vodu. Jistě se rád po dlouhé cestě osvěží. Oblíbený pamlsek jistě také neuškodí, ale pokud jídla týká, bude lépe, pokud po celou dobu stěhování dodržíte pejskův denní režim.

Ani při vybalování na svého kamaráda nezapomínejte. Dodržujte pravidelnou strukturu vycházek a i během uspořádávání věcí v novém příbytku si najděte čas na pohlazení a vlídné slovo.

Pokud máte pocit, že je s psíkem něco v nepořádku, odmítá si hrát, laxně polehává či nechce žrát, kontaktujte svého veterináře!Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář