Příruční krabice pro dětiKdyž se stěhujete společně s dětmi, je důležité pro ně připravit jejich vlastní příruční krabice, ve kterých najdou vše potřebné. Jejich obsah bude jiný než obsah ostatních pohotovostních krabic, bude zaměřen přímo na potřeby vašich dětí a jejich hlavní náplní bude zaměstnat je během cesty, vybalování a prvních pár hodin/dní v novém prostředí. Samozřejmě věci nutné pro jejich běžné „přežití“ budete balit vy a do jiných krabic zvlášť.

Balení dětské příruční krabice může být pro vaše ratolesti zajímavou činností a zapojením se do procesu stěhování. Začít můžete už v papírnictví společným výběrem krabice nebo alespoň nálepek na její výzdobu či barviček/fixů na její pomalování. Příprava krabice bude pro vaše dítě jistě příjemně a kreativně stráveným časem, zatímco vy se můžete v klidu věnovat ostatním přípravám stěhování.

Co patří do dětské příruční krabice?

Obsah bude samozřejmě velice individuální a záleží na zájmech vašeho dítěte a především věku a pohlaví. Čím starší dítě je, tím více mu dejte volnosti při výběru věcí patřících do této pohotovostní krabice.

Už během nákupu a chystání samotné krabice vysvětlete svému dítěti její důvod a účel. Krabice by měla obsahovat věci, které dítěti ukrátí volnou chvíli, a takové věci, bez kterých nemůže být.

Seznam věcí, které by mohly v dětské příruční krabici být:

  • oblíbené hračky
  • knížka, deskové hry, omalovánky, papír, tužku, pastelky,
  • pyžamo, zubní kartáček, baterku,
  • diář, adresář, poznámkový blok,
  • věci do školy,
  • něco dobrého na zub, malá svačinka, pití.

Napadají vás další věci, které jsou pro vaše dítě nepostradatelné? Podělte se s námi a inspirujte ostatní.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář