Připravte své dítě na stěhování. Jak na to?Stěhování společně s malými dětmi je výzvou pro každého, zvláště pokud se vaše ratolesti zapřou a odmítají svůj stávající domov opustit. Vžijte se do jejich situace: pro ně to znamená opustit celý svůj dosavadní svět, svůj pokojíček, školku a své kamarády. Jak tedy děti na stěhování připravit? A jak to udělat tak, aby s myšlenky nového bydlení byly nadšené a ještě vám s chutí pomáhaly?

Dejte jim pocit, že ony jsou pány situace. Nehovořte o stěhování jako o něčem, co jste pro ně připravily, a že jedná se o hotovou věc. Diskutujte spolu, dejte dětem pocit, že jsou plnohodnotnou součástí rodiny, tedy i vašeho stěhovacího týmu. Snažte se je zapojit a dávejte jim malé a splnitelné úkoly.

TIP: čtěte také: Jak říct dětem o stěhování?

Začněte už od samé myšlenky stěhování. Snažte se jim vysvětlit důvod stěhování, a jaké to pro ně bude mít výhody.

Povídejte si společně o novém domově, o novém dětském pokojíčku. Nechte děti, ať si samy navrhnout, jak bude jejich příbytek vypadat. Samozřejmě nemůžete splnit všechna jejich přání, ale pokud budete společně diskutovat a zohledníte alespoň některé nápady, o to radostněji a užitečněji se budou děti cítit.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář