Příprava na psí stěhováníPes je odedávna považován za nejlepšího přítele člověka a věrně jej provází už po staletí. Nenechte proto svého pejska na holičkách! Přestěhovat vašeho chlupáče bude mnohem snazší, pokud poslechnete následujících pár rad.

Příprava

Než se přestěhujete na nové místo, zjistěte si, kde je nejbližší veterinární ordinace a zda vám vašeho mazlíčka přijmou. Seznamte se s novým veterinářem a následně přeneste zvířecí zdravotní kartu. Pokud předem víte, že váš pes má s cestování problémy a že ho čeká náročný stěhovací den, poraďte se o dalším postupu s veterinářem. Jistě také není od věci, pokud pejska necháte prohlédnout a ujistíte se o jeho stoprocentní zdravotní kondici.

Psí poplatky

Až to všechno vypukne, už budete strženi vírem stěhování a budete myslet jen na zařizování svého nového domova. Takže ještě než začnete, dejte vše do pořádku s úřady. Při změně bydliště je zapotřebí přehlásit i vašeho čtyřnohého kamaráda, ohlásit změnu a zaplatit zákonem stanovené poplatky. Tuto povinnost stanovuje zvláštní předpis č. 565/1990 Sb. Zákon České národní rady o místních poplatcích.

Předpis č. 565/1990 Sb. Zákon České národní rady o místních poplatcích: § 2 (4) Poplatek ze psů platí držitel obci příslušné podle místa trvalého pobytu nebo sídla. Při změně místa trvalého pobytu nebo sídla platí držitel psa poplatek od počátku kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém změna nastala, nově příslušné obci.

Nové prostředí

Měníte nejen domov, ale i prostředí a hlavně okolí. Co vše je poblíž vašeho nového bydlení? Seznamte se se všemi výhodami i nevýhodami ještě dřív, než se nastěhujete. Máte kam chodit na procházky? Je park přístupný psům? Můžete venčit pouze na vodítku? Jsou v okolí dětská hřiště?

Zvykejte svého psího kamaráda na nové prostředí. Samozřejmě záleží na vašich možnostech. Pokud se stěhujete na druhý konec republiky, je rozumné pejska vzít s sebou pokaždé, kdy se na nový příbytek pojedete podívat. Věnujte mu čas a běžte někam na procházku, poznávejte společně nové prostředí. Čerstvý vzduch a příjemné okolí vás na chvíli odpoutá ze stresu spojeným se stěhováním.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář