Pohotovostní krabiceJeště než vypukne to opravdové stěhování, ten den, kdy vše naložíte a odvezete do nového domova, myslete o krok napřed a připravte si vše, co budete potřebovat na cestách a prvních pár dní po nastěhování. Vyhnete se tak zmatenému poletování a hledání jednotlivostí v různě naskládaných krabicích.

Jak na to? Pro každého člena rodiny vyčleňte speciální krabici jen a jen na jeho osobní věci. Bude to pro každého také poslední krabice, kterou bude balit. Ideální je je nějakým způsobem odlišit od ostatních – můžete využít barevných krabic, nálepek či jen popsat fixem.

Co do ní dát? Tato krabice bude určena přímo jejímu majiteli a bude obsahovat nejdůležitější věci, bez kterých se prvních pár dní po nastěhování neobejde. Měla by vás provázet od chvíle, co opustíte své staré bydlení, takže si připravte vše, co budete potřebovat během transportu a během prvních pár dní i pro případ, že vaše ostatní věci vezené stěhováky nedorazí na své místo včas. Stát se může cokoli, tak buďte připraveni!

Také můžete připravit zvlášť krabice do konkrétních místností, zaleží na vás, jak vám to bude příjemnější.

Co byste měli mít u sebe:

  • toaletní papír, mýdlo, ručník, šampon, pastu, zubní kartáček, náplasti
  • papírové talíře, misky, příbory, ostrý nůž, jeden hrnec, vařečku, otvírák na konzervy
  • malou marmeládu nebo med, sušenky, toastový chleba, nápoje, těstoviny a omáčku na těstoviny, oblíbené konzervy pro případ nouze, instantní kávu
  • krmení pro domácí mazlíčky, misky a další případné potřeby pro ně (písek pro kočku atd.)
  • baterky, svíčky, sirky, malé přenosné rádio, saky na odpadky
  • věci na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo
  • peřiny, povlečení
  • důležité osobní dokumenty (kartičky pojištěnce, pasy, rodné listy)
  • věci pro dlouho chvíli: hry, křížovky, tužku, papír

TIP: Pokud máte doma sendvičovač nebo toaster, vezměte si jej s sebou! Můžete tak lehce vykouzlit chutnou večeři i bez čerstvého pečiva!

Přípravu těchto pohotovostních krabic nepodceňujte, sami si zhotovte seznam věcí, které vy a vaše rodina budete potřebovat. Klíčem k úspěchu je mít věci na 24 hodin přežití. Je možné, že vedle vás bude hned obchod – ty bývají dnes na každém rohu, ale může se stát cokoli, třeba budou mít právě zavřeno. Proto myslete dopředu a zajistěte si vše potřebné k ruce.