Kam s nimi? Poradíme vám!Stěhování

Stěhování je už za dveřmi, dolaďujete poslední přípravy, vybíráte stěhovací firmu a všichni známí i neznámí vám nosí krabice na balení věcí a vy se pomalu začínáte balit. Koukáte bezradně kolem sebe a říkáte si, kam všechny tyhle věci dáte?

Proberte, co vše vlastně s sebou chcete stěhovat. Je opravdu zbytečné balit, převážet a vybalovat polámané hračky nebo svetr, který dávno nenosíte. Že ani ten čajový servis se vám do nového domova nehodí? Než začnete se samotným balením věcí určených do nového domova, projděte si své stávající zázemí a promyslete, co si opravdu s sebou chcete brát. Neztrácejte čas balením zbytečností a utrácením peněz za jejich převoz.

Během samotného balení odkládejte nepotřebné věci stranou nebo do druhé krabice připravené vedle té, kam dáváte věci určené k stěhování. Zatím je netřiďte, prostě je skládejte na jednu hromadu. Vytřiďte vždy věci z jednoho pokoje a pak dalšího a dalšího, věci budete mít tematicky relativně jednotné. Až budete chtít během balení zrelaxovat, věnujte pozornost věcem, které jste dávali bokem jako nepotřebné pro vaše nové bydlení.

Funkční – nefunkční

Začněte je třídit podle jednoduchého pravidla: funkční – nefunkční. Do funkční „hromádky“ přijdou takové věci, které se ještě dají využít, nejsou nijak zničené nebo polámané. Sem přijde onen čajový servis nebo šaty, které už pro vás nejsou šik. Zkrátka všechno, co může ještě někdo použít. Nefunkční věci házejte rovnou do koše, ale nezapomeňte třídit odpad! Staré oblečení a plechovky od piva opravdu nepatří na stejné místo. J

Co s funkční hromádkou? V prvé řadě oslovte své přátele, třeba najdou něco, co se jim líbí. Navíc jim to můžete dát jako odměnu za pomoc při stěhování. Oblečení, nářadí a jiné potřebné věci dejte na charitu, aspoň budete mít dobrý pocit, že jste někomu pomohli. Pokud máte nějaké novější kousky, které ale už nevyužijete, vyzkoušejte internetový prodej, získáte alespoň nějakou korunu navíc.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář