Jak snížit stres během stěhováníKdyž plánujeme stěhování, je nejdůležitější, abychom vše zvládli hlavně „v klídečku a ve zdravíčku“. Své domácí mazlíčky posíláme na předběžné kontroly k veterináři, ale na sebe a svou rodinu často zapomínáme. Přitom příprava na stěhování, silný nápor stresu a hlavně změna prostředí může imunitu výrazně oslabit. Nejčastěji pak začneme s rýmou, známým kašílkem a pokud situaci podceníme, strávíme první noc v novém bydlení s chřipkou na nemocenské dovolené. Co tedy udělat pro to, abyste se všem bacilům vyhnuli?

Dostatek spánku: Spánek je klíčem ke zdraví, a protože jde stěhování ruku v ruce se stresem, poslední noci před samotným transportem spíte jen na jedno oko, pořád se převalujete, přemýšlíte, co ještě dokončit a co jak udělat a ve výsledku se ráno budíte vyčerpaní a neodpočatí. Zkuste si pustit nějakou uklidňující hudbu, dát si horkou vanu nebo si položit snítku meduňky a mateřídoušky na polštář. Uvolněte se.

Aktivní odpočinek: Nezavírejte se doma mezi krabicemi a vyjděte si odpočinout ven. Pravidelná procházka na čerstvém vzduchu vám protáhne nejen tělo, ale i osvěží mysl. Při procházkách v parku se dívejte daleko před sebe a nechte tak odpočinout i svým očím.

Relax: Čím je blíž den stěhování, tím se zvyšuje i nápor na nervy. Přenášíte těžké předměty a neustálé shýbání vašemu tělu také neprospívá. Věnujte čas jen sobě, zajděte si na masáž nebo zaplavat do bazénu. Pokud chcete zůstat doma, zapalte si vonnou svíčku a v klidu relaxujte.

Přátelé: Stěhování neznamená, že přicházíte o své přátele. Věnujte jim chvíli svého času a uvidíte, že se vám to vrátí. Kdo víc by vás měl povzbudit a zlepšit vám náladu než oni? Co třeba uspořádat malou párty u vás? Jistě vám rádi pomůžou s balením nebo vyhazováním věcí, také to můžete pojmout jako malý bazar a rozdat pro vás již nepotřebné, ale jinak použitelné věci.

TIP: Jistě s sebou nebudete stěhovat celý obsah spíže a vyhazovat všechny kompoty a zavařeniny? Co třeba palačinková párty pro přátele?

Je jen na vás, jaký způsob odpočinku zvolíte a samozřejmě můžete mezi jednotlivými typy kombinovat. Zaplavat i na vycházku přeci můžete jít i s přáteli. Najděte si prostor na sebe a svůj odpočinek.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář