Jak nezabalit kočku do krabice aneb stěhujeme seZměna domova patří mezi situace, ve kterých je člověk vystaven velkému náporu stresu. Zkuste si tedy představit, jak obtížné to může být pro vašeho kočičího mazlíčka. Zvíře, které si utváří už od přírody své teritorium, si značkuje své prostředí a předměty i ve svém domově.

Toto značkování dává všem ostatním kočkám na vědomí, že je to jen a jen jeho teritorium a pachová stopa, kterou vše označuje, signalizuje hranice kočičího světa. Pokud kočku vezmeme z jejího domácího prostředí a dáme ji neznámě místo, může být pro ni tento zážitek přímo děsivý, a to zvláště v případě, pokud jsou na tomto místě pachy jiné kočky, v tomto případě předchozího majitele nemovitosti. Proto si dejte opravdu záležet na tom, abyste důsledně odstranili všechny předchozí pachové stopy z místnosti, ve které bude vaše kočka trávit nevíce času.

Příprava a balení

První věc, na kterou byste měli pamatovat, je, že kočky vnímají vše, co zmizí z jejich teritoria. Balení krabic a stěhování nábytku tak může kočku zmást a vystrašit. Během balení proto postupujte tak, že kočce necháte jednu místnost nedotčenou a zabalte ji až nakonec. Ani do ní nevkládejte už plné krabice nebo vyklizený nábytek. Místnost balte jako poslední.

TIP: Pokud zabalíte obsahy skříní a nábytku, usnadníte si tím práci na poslední chvíli a vaše kočka nic nepozná.

Krátce před samotným stěhováním udělejte v pokoji pelíšek pro vašeho mazlíčka. Umístěte jeho oblíbený pelíšek, hračky a nějaký pamlsek do klidného rohu místnosti, kde nesvítí přímé slunce a hlavně nedoléhá hluk ze stěhování.

Stěhování

V den stěhování kočku v takto připravené místnosti zamkněte a o této skutečnosti informujte stěhováky. Pro jistotu dejte na dveře cedulku s upozorněním, že místnost je zamčena. Věci z této místnosti nakládejte jako poslední. Nezapomeňte si na ni během stěhování udělat čas a pomazlit se s ní.

Několik hodin před přepravou není vhodné kočku krmit, pít by měla dostat dvě hodiny před odjezdem. Během přepravy se ujistěte, že je vaše kočka řádně zamčena v přepravce a přepravka upevněna na sedadle bezpečnostním pásem. Pokud víte, že cestování špatně snáší, není od věci, pokud si předem promluvíte se svým veterinářem a možnosti podání lehkých sedativ.

Záleží, jak dlouho bude celá cesta trvat. Obecně se doporučuje dělat odpočinkové zastávky co dvě hodiny jízdy, vypustit na chvíli kočku z přepravky a nechat ji protáhnout. Na delší vzdálenosti nezapomeňte misku s vodou a nějaké jídlo na cesty.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář