Hledáte nový domov pro domácího mazlíčka?Někdy se stane, že i ten nejvíc milující majitel musí opustit svého domácího mazlíčka. Důvodem může být stěhování, alergie nebo třeba příchod miminka do rodiny. Jak zajistit vašemu zvířecímu kamarádovi nový a bezpečný domov?

Poohlédněte se po novém majiteli. Jak na to? Ze všeho nejdříve se zeptejte svých přátel, známých či sousedů. Vytvořte krátký inzerát, který umístíte u veterináře či na dalších vhodných místech jako jsou zverimexy, chovatelské stanice či psí salony. Jsou to místa, kam běžně chodí majitelé zvířat, a tak je velmi pravděpodobné, že vám pomohou najít někoho s vhodným zázemím pro vašeho mazlíčka.

Upoutejte pozornost! Vytvořili jste inzerát, snažíte se ho rozšířit ve svém okolí a doufáte, že zaujme vhodného nového majitele. Ať už se snažíte svého domácího mazlíčka představit pomocí tištěných inzerátů nebo informace šíříte na svém blogu či sociálních sítích, bez atraktivní fotografie jen stěží získáte něčí pozornost. Vyfotografujte svého domácího mazlíčka a fotografii připojte k inzerátu. Máte nahrané video? Ještě lépe! Video sdílejte či přidejte link pod fotografii a text inzerátu. Takováto prezentace si získá mnohem větší pozornost!

Vytvořte atraktivní inzerát, ale beze lží! Použijte jméno vašeho mazlíčka a popište všechny jeho pozitivní stránky, chování, ale buďte čestní! Zaměřte se detailně na možná specifika: zda je vhodný do rodiny s malými dětmi, zda má zvýšenou potřebu pohybu či zda vyžaduje velkou zahradu nebo naopak je vhodný do bytu.

Pozor na zájemce! Některé humanitární organizace varují, že inzeráty velice často přitahují lidi, kteří zvíře potřebují k nehumánním účelům. K čím širší veřejnosti se váš inzerát dostane, tím je pravděpodobnější, že si vás tito lidé najdou. Pokud vám na osudu vašeho mazlíčka záleží, snažte se svou nabídku udržet v kruhu milovníků zvířat. Investujte do malého inzerátu v novinách určeným pro majitele zvířat, ve kterém uvedete odkaz na webové stránky s rozšířeným popisem, fotografiemi a detailními informacemi.

Neuvádějte, že svého mazlíčka darujete. Zvířata zdarma jsou velkým lákadlem pro lidi, kteří s nimi nemají dobré úmysly. Nikdy neinzerujte, že se svého mazlíčka vzdáte zadarmo. Pokud jej chcete darovat, prodiskutujte tuto variantu přímo s konkrétním zájemcem.

TIP: Jak vybírat mezi zájemci?

Všem, kteří odpověděli na váš inzerát, poděkujte a řekněte, že někdo už o mazlíčka projevil zájem, ale není ještě úplně rozhodnutý, a proto stále ještě hledáte nového majitele. Takto se nebudete cítit provinile potkat se všemi vybranými zájemci a stejně tak oni na vás nebudou vyvíjet takový nátlak. Umožní vám to osobně se se zájemci setkat a posoudit, kdo by z nich byl nejvhodnějším novým majitelem.

Zeptejte se zájemců, zda už někdy nějakého domácího mazlíčka měli a co se mu stalo. Pokud stále ještě nějakého mazlíčka mají, zvažte, jestli váš zapadne do nového prostředí.

Vyžádejte si kontakt na veterináře, kterého vaši zájemci navštěvovali/navštěvují se svým mazlíčkem. Vysvětlete veterináři, proč mu voláte, a požádejte o referenci na potenciální majitele.

Pokud se rozhodnete pro některého ze zájemců, nechte také vašeho mazlíčka posoudit, co na něj říká. Navrhněte společnou procházku či jinak společně strávený čas.

Zjistěte si adresu nového majitele a domluvte se s ním, že po měsíci či dvou přijdete na návštěvu. Jedině tak získáte jistotu, že je o vašeho bývalého mazlíčka opravdu dobře postaráno.

Útulek jako nejkrajnější varianta. Je pravda, že zvířecí útulky mají největší praxi a zkušenosti s umisťováním opuštěných zvířat. Na druhou stranu vám nikdo nezaručí, že se jim nového majitele podaří najít. Útulky jsou kapacitně omezené, a tak můžete na přijetí svého mazlíčka čekat i několik měsíců.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář