Chystáte se stěhovat?Stěhování„Kdybych se měl zase stěhovat, tak se spolehnu jedině na stěhovací agenturu. Je to investice, která vás ušetří od zbytečného stresu a námahy.“


Stěhoval jsem se už několikrát a pokaždé jsem se spoléhal sám na sebe, nechtěl jsem zbytečně investovat do něčeho, co zvládám sám. Pokaždé mi to zabralo dva celé dny, než jsem všechno zabalil, půl dne, než jsem věci převezl na místo nového bydlení, a dalších několik dní, než jsem se znovu vybalil a usadil. Naposledy jsem se už na všechno tohle vykašlal a rozhodl se vyzkoušet stěhovací službu.

Všechny své věci jsem měl na novém místě během půl dne a večer už v klidu s pivem v ruce sledoval televizi. Byla to zkušenost k nezaplacení a rozhodně už se nikdy nebudu stěhovat sám. Náklady na stěhování byly mnohem nižší, než ztráty způsobené volnem v práci, a to nepočítám bolavá záda a namožené ruce.

Pokud si nemůžete stěhováky dovolit, začněte s přípravou co nejdříve. Sežeňte si co nejvíc různě velikých krabic – při každé návštěvě obchodu o nějaké požádejte a postupně se zásobujte. Balte podle předem stanovených pravidel, usnadní vám to následné vybalování. Ideální je balit jeden pokoj po druhém a krabice se zabaleným obsahem si popsat, třeba ložnice, koupelna, obývák, nebo tematicky: ručníky, zimní oblečení, boty… je to jen na vás, jaký systém zvolíte. Rozdělení na pokoje vám pomůže při vybalování směrovat krabice rovnou na stanovené místo.

Před hlavním stěhováním začněte postupně na nové bydlení navážet lehčí a menší krabice, snažte se jich uskladnit do auta co nejvíce. Pokud máte možnost v autě odmontovat zadní sedadla, nechte je doma/v garáži, získáte tak mnohem více prostoru. Proč si nechávat těžké a velké krabice nakonec? Vzpomeňte na balení: tyto předměty jste měli zabaleny raz dva, ale ty drobnosti! Navíc vám těžké krabice pomůžou i během stěhování, ale k tomu se ještě vrátím. Pokud však ony drobnosti převezete dříve a jako první, hlavní stěhování se pak už nemá důvod protahovat, popadnete skříně, klavír a pračku a stačí za sebou jen naposledy zamknout! Navíc pokud se rozhodnete využít stěhováky placené na hodinu za převoz věcí, výrazně ušetříte, nebudete se mít čím zdržovat.

Tip: na balení oblečení si pořiďte velké a pevné pytle na odpadky. Pytle pojmou mnoho oblečení a zároveň jsou skladné – vyplní případné mezery mezi krabicemi. I tady nezapomeňte pytle označit, ať rovnou víte, kam s jejich obsahem: trička, košile, ponožky, zimní oblečení apod.

Pokud se chcete stěhovat sami, na převoz nábytku a větších kusů vybavení se bez velkého auta neobejdete. Nespoléhejte na poslední chvíli a zjistěte si předem, kde takové auto pronajmout. V den stěhování začněte ráno nakládat věci – a teď přijdou na řadu ony zmiňované těžké krabice, vzpomínáte, jak jsem říkal, že je máte nechat zatím na místě? Stůl, skříně, postel a další nábytek mají v sobě a při poskládání do auta i kolem sebe spoustu místa. Přímo se vyznačují svou neskladností. Pokud do nich a mezi ně – podle možností – naskládáte těžké předměty (krabice!) zamezíte jim během transportu v pohybu a navíc vše odvezete najednou.

Myslete na to, že naložit všechen nábytek je pěkná dřina a že bez pomoci to nezvládnete. Domluvte se se svými přáteli, aby vám pomohli a po konečném stěhování je za odměnu pozvěte na velkou večeři!

Hodně štěstí!Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář